В Новини, Обзори, Световен футбол

Манчестър Юнайтед претърпя неочаквана загуба при гостуването си на Хъдърсфийлд. „Червените дяволи“ играха доста слабо, особено в защита, и паднаха резонно с 2:1.

Резултатът бе открит от Аарън Мой в 28-ата минута след много досадна грешка на Хуан Мата в центъра на терена. Само 5 минути по-късно вратарят на „териерите“ изрита една дълга топка, Виктор Линдельоф допусна много груба грешка, а Лорън Депортър се възползва и удвои преднината на домакините.

Юнайтед продължи да играе слабо и през второто полувреме. Все пак резервата Маркъс Рашфорд вкара в 78-та минута след центриране на Лукаку, но „червените дяволи“ нямаха сили за нещо повече.

Манчестър Сити не сгреши при домакинството си на Бърнли – победа с 3:0. Точни за „гражданите“ бяха Серхио Агуеро от дузпа в 30-та минута, Николас Отаменди в 73-та и Лерой Сане в 75-та. Сити остава едноличен лидер в първенството с актив от 25 точки.

В голямото дерби на кръга Тотнъм разби Ливърпул на „Уембли“ с 4:1. Точни за „шпорите“ бяха Хари Кейн на два пъти, Хюн-Мин Сон и Деле Али.

Кейн стартира голеадата още в 4-ата минута, възползвайки се от много груба грешка на Ловрен, който изигра много слаб мач и бе заменен още в 30-ата минута. Сон покачи на 2:0 в 12-ата минута, а Салах върна един гол в 24-ата минута. Деле Али обаче тотално отчая „мърсисайдци“ в продължението на първата част, когато от воле разстреля Миньоле за 3:1. Крайното 4:1 оформи Кейн в 56-ата минута. Хари Кейн е абсолютен фаворит за голмайстор на Премиършип според Winbet. Букмейкърът оценява неговите шансове с коефицент 2.30.

Шампионът Челси пък победи драматично Уотфорд в мач с шест гол и множесто обрати. Педро откри резултата след страхотен гол, но до края на полувремето Уотфорд върна един гол, а в началото на второто направи пълен обрат. Влезлият като резерва Батшуай изравни, а Аспиликуета даде преднина на лондончани в 87-ата минута. Крайното 4:2 оформи Батшуай в продължението след груба грешка в защитата на гостите.