В Български футбол, Новини, Обзори

ЦСКА победи Верея в Стара Загора с 5:0 в първия си мач от пролетния полусезон в Първа лигa, a двубоят се игра на „Трейс арена“.

Червените поведоха в резултата още в третата минута, когато точен беше Фернандо Каранга, а в 16-та Рафаел Енрике удвои преднината на тима ни.

С деветнадесетия си гол през сезона Каранга направи резултата класически в 62-та минута, Роланд Алберг вкара за 4:0 в 78-та, а Жан Бланко оформи крайното 5:0 минута преди края на редовното време.

Етър направи реми 3:3 в първия си мач срещу „Септември”, куриозното е, че виолетовите водеха с 3:0 до почивката.

Отборът на Левски победи Ботев (Пловдив) с 1:0 след подновяването на играта. Възпитаниците на Делио Роси въобще не убедиха с играта си, а единственото попадение беше автогол на Пламен Димов в 88-ата минута. Тодор Неделев от гостите и Антонио Вутов за Левски пък удариха гредите по веднъж.

Лудогорец се върна на върха в Първа лига със сериозен бой над Славия – 4:1. Шампионите играха вдъхновено и явно загубата с 0:3 от Милан е забравена. Освен четирите попадения „орлите“ на два пъти удариха гредите и пропуснаха още куп положения. Точни за успеха на шампионите бяха Кешеру на 2 пъти, Анисе и Вандерсон, почетното попадение за Славия пък бе дело на Стефан Велев.

Локомотив Пд постигна победа в първия си официален двубой за годината. Възпитаниците на Бруно Акрапович надвиха с 1:0 гостите от Пирин (Благоевград). Единственото попадение в срещата падна в 30-та минута и бе дело на Димо Бакалов. Официален дебют за Локомотив записаха новите попъления Буна, Езе, Аралица и Михалевич.