В Новини, Обзори, Световен футбол

Тотнъм разби с 3:1 европейския шампион Реал Мадрид на „Уембли“ в среща от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

„Шпорите” поведоха с гол на Деле Али (27), който засече топката след центриране на Киърън Трипиър. Видеоповторенията обаче показаха, че Трипиър е в засада, но така или иначе голът не бе отменен. След почивката Деле Али (56) удвои аванса на домакините, а десет минути по-късно Ериксен направи 3:0. Роналдо отбеляза почетното попадение за белите в 80-ата минута.

В другата среща от групата Борусия (Дортмунд) отново разочарова и завърши 1:1 с гостуващия кипърски първенец АПОЕЛ (Никозия).

Лидерът в Премиършип Манчестър Сити пък записа много важна победа с 4:2 като гост срещу водача в Серия А Наполи. Домакините откриха чрез Инсиние в 21-ата минута, а гражданите изравниха чрез Отаменди (34). 3 минути след началото на второто полувреме Джон Стоунс направи пълен обрат и Сити поведе с 2:1. Жоржиньо изравни от дузпа в 62-ата минута, а Агуеро даде преднина на „гражданите“ отново в 69-ата минута. Стърлинг оформи крайното 4:2 в добавеното време. Това бе исторически двубой за Кун Агуеро, който след попадението, което отбеляза, се превърна в най-резултатния играч на Манчестър Сити за всички времена, записвайки 178 попадения на сметката си.

Украинският шампион Шахтьор (Донецк) срази у дома холандския първенец Фейенорд с 3:1 и също е много близо до следващата фаза.

След тези резултати Манчестър Сити е лидер с 12 точки, следван от Шахтьор с 9, Наполи с 3 и Фейенорд без нито една спечелена точка.

Ливърпул записа класическа победа срещу Марибор на своя „Анфилд“. Всички попадения паднаха през втората част, а точни за успеха бяха Салах, Емре Джан и Даниел Стъридж.

Кой отбор е с най-големи шансове да спечели групата си? Провери и играй в Winbet!