В Български футбол, Новини

Българският национален отбор завърши по трагичен начин квалификациите за Мондиал 2018, изигравайки доста слаб мач като гост на Люксембург и завършвайки наравно 1:1.

Началото за „лъвовете“ бе повече от лошо, след като възпитаниците на Петър Хубчев изоставаха в резултата само след 3 минути игра, подобно на мача срещу Франция в София. Оливие Тул откри резултата за домакините с хубав удар от границата на наказателното поле.

Безидейността на България бе толкова сериозна, че до края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за гол, но за щастие Пламен Илиев беше на мястото си.

В 68-ата минута България все пак изравни резултата. Спас Делев центрира в наказателното поле, а Ивайло Чочев бе точен с глава. До края на мача трикольорите имаха още няколко възможности за гол, но не съумяха да се възползват.

Снимка: bfunion