В Новини, Обзори, Световен футбол

Манчестър Юнайтед загуби от Манчестър Сити с 1:2 на „Олд Трафорд“ в супердербито от 16-я кръг на английската Висша лига.

В 43-ата минута Делф намери Сане на далечната греда. Германецът стреля силно, но Де Хеа се намеси блестящо и изби в ъглов удар. Де Бройне центрира от корнер, Лукаку, притиснат от Отаменди, игра с топката, но я прати на пътя на Силва, който от границата на малкото наказателно поле откри резултата.

В добавеното време на първата част Делф сгреши фатално в отбрана, подавайки топката на Рашфорд, който изравни резултата с удар по диагонала.

В 54-ата минути Сити си върна преднината, а странното бе, че тимът на Жозе Моуриньо отново получи гол след статично положение. Силва центрира, а Лукаку опита да изчисти непохватно и уцели гърба на Смолинг. Рикоширалата топка стигна до Отаменди, който от няколко метра простреля Де Хеа – 1:2.

Ливърпул и Евертън завършиха 1:1 в дербито на Ливърпул. В 42-ата минута Мохамед Салах направи разликата. Египтянинът се справи с двама защитници на малко пространство и със страхотен удар завъртя топката към горния десен ъгъл на Пикфорд. С този гол, който е негов 13-ти, Салах се върна на върха при голмайсторите във Висшата лига, като изпревари Хари Кейн. Той вече има 19 попадения в 24 мача във всички турнири, колкото вкара за цялата изминал сезон в Рома.

На фона на тоталната доминация на “червените” Евертън шокиращо стигна до изравняване в 77-ата минута. Малко след като спечелиха първия си ъглов удар от началото на срещата, “карамелите” получиха право да изпълнят дузпа. Ловрен подпря Калвърт-Люин в наказателното поле и съдията отсъди нарушение, а от бялата точка Уейн Рууни отбеляза първия си гол в дербито на Мърсисайд. До края резултатът остана непроменен и така двата тима поделиха точките.

Отборът на Уест Хям победи Челси с 1:0 у дома. Домакините започнаха настървено двубоя и това даде резултат рано, след като още в 6-та минута централният нападател Марко Арнаутович комбинира добре с Мануел Ланзини на границата на наказателното поле и с прецизен изстрел преодоля Тибо Куртоа за 1:0. Възпитаниците на Антонио Конте постепенно наложиха контрол, но не успяха да създадат чисти голови положения, а и Адриан бе стабилен на вратата на Уест Хям.