В Новини, Обзори, Световен футбол

Барселона с лекота преодоля първото си препятствие в турнира за Купата на краля. На 118-ия си рожден ден каталунците отстраниха третодизивионния Мурсия на 1/16-финал с общ резултат 8:0. Момчетата на Ернесто Валверде спечелиха с категоричното 5:0 на „Камп Ноу“ след петима различни голмайстори: Пако Алкасер (16), Жерард Пике (56), Алейш Видал (60), Денис Суарес (73) и Арнаис (79).

Атлетик Билбао изживя една от срамните вечери в своята история, след като бе елиминиран за Купата на краля от третодивизионния Форментера. Първият мач на балеарския остров беше завършил 1:1. В Билбао домакините изиграха слабо първо полувреме, а след почивката направиха куп пропуски. В 95-ата минута, при дадени три продължение, Алваро Мунис наказа именития тим с гол с глава след корнер.

Кой е фаворит в надпреварата за Купата на краля? Провери и играй в Winbet!

Отборът на Реал Сосиедад изживя истински кошмар на “Аноета” също отпадайки от турнира. След като бяха спечелили с 1:0 гостуването на третодивизионния Лейда в реванша водеха с 2:0 на почивката и все пак загубиха с 2:3 и така безславно отпаднаха.

Фернандо Торес отбеляза два гола за победата на Атлетико над Елче с 3:0, която класира тима на Диего Симеоне на осминафиналите за Купата на краля. Хлапето се разписа по веднъж във всяко от полуремената, като за него това бяха първи попадения на „Wanda Metropolitano“. Той е първият футболист с два гола на новия стадион на „Дюшекчиите“ и последният, който се разписа два пъти на „Висенте Калдерон“. Преди това Хосе Хименес откри резултата в 31-ата минута, а многобройните пропуски на Торес и Лусиано Вието спасиха гостите от истински погром.