В Новини

Европейският шампион Португалия записа победа с 2:0 над Швейцария и се класира директно за Световното първенство в Русия. И двата състава завършиха с равен брой точки кампанията – по 27, но играчите на Фернандо Сантош заеха първата позиция заради по-добра голова разлика.

Ключов момент в срещата се оказа 40-ата минута, когато Йоан Джуру си отбеляза автогол и така Португалия се оттегли с гол преднина на почивката. Вторият удар домакините нанесоха 12 минути след началото на втората част, когато Андре Силва вкара за 2:0.

В другите мачове от тази група Латвия разгроми Андора с 4:0, а Унгария би трудно Фарьорските острови с 1:0.

В група „H“ Белгия разби Кипър с 4:0 в мач без значение, защото „червените дяволи“ си бяха осигурили класиране предсрочно. Със същия резултат Гърция победи Андора и се класира за бараж.

В нашата група очаквано Франция се класира директно, след като спечели домакинството си на Беларус с 2:1. Холандия победи Швеция с 2:0 и двата тима събраха по 19 точки, но шведите ще играят бараж заради по-добра си голова разлика.