В Новини, Световен футбол

Отборът на Пари Сен Жермен върви уверено към връщането си на титлата на Франция. Парижани се възползваха от грешните стъпки на основните си претенденти – Монако и Лион, след като се справиха с 2:0 с Троа в мач от междинния 15-и кръг на Лига 1, и вече имат десет точки преднина на върха на класирането.

Домакините бяха близо до откриване на резултата пет минути преди почивката, когато получиха право да изпълнят дузпа. Карим Азамум задържа в наказателното поле Кавани и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана уругваецът, но Мамаду Самаса отрази удара му.

Успехът дойде доста трудно, защото гостите заиграха спокойно през втората част и до 73-ата минута резултатът бе 0:0, но Неймар взе нещата в свои ръце и донесе победата с гол и асистенция за Единсон Кавани.

Така след 13-ата си шампионатна победа за сезона ПСЖ има 41 точки и 10 аванс пред втория Олимпик (Марсилия) е с 31. Олимпик (Лион) и Монако са с по 29 точки. Троа е 13-и с 18 точки.

Дали ПСЖ ще триумфира с титлата? Провери и играй в Winbet!