В Новини, Обзори, Световен футбол

Манчестър Сити се върна на победния път в Премиършип, от който бе отклонен от Ливърпул преди седмица, след като надделя с 3:1 над Нюкасъл Юнайтед на „Итихад“.

И трите попадения за лидера в Англия реализира Серхио Агуеро (34′, 63′-дузпа, 83). Джейкъб Мърфи (67′) намали за „свраките“, които обаче не направиха достатъчно в предни позиции, за да могат да разчитат на нещо повече в този двубой.

Отборът на Челси разгроми Брайтън с 4:0. Лондончани започнаха вихрено и с два бързи гола поеха контрола върху мача. Еден Азар откри в третата минута със стотния си гол за „сините“. Виктор Моузес проби от дясно и центрира по тревата, защитниците на домакините не успяха да избият добре и Азар от десетина метра прати топката в мрежата.

Три минути по-късно Уилиан удвои с изстрел от границата на пеналта след пас на Миши Батшуай. В 77-ата минута Азар все пак направи резултата класически след страхотна индивидуална акция, а минута преди края Моузес оформи крайното 4:0.

Отборът на Манчестър Юнайтед записа трети пореден успех във Висшата лига, след като победи Бърнли с 1:0. „Червените дяволи“ не бяха много убедителни на „Търф Моор“, като отправиха само два точни удара в целия двубой, но единият от тях се оказа победен. В 54-та минута Ромелу Лукаку се пребори добре за една топка в центъра, след което напредна и намери отлично Антони Марсиал в наказателното поле, който с прецизен изстрел преодоля Ник Поуп.

Тотнъм направи грешна стъпка в битката за топ 4, след като направи 1:1 със Саутхамптън на „Сейнт Мери“. „Светците“ взеха заслужен аванс след автогол на Дейвисън Санчес (15′), но само три минути след това Хари Кейн (18′) изравни. До края двата отбора пропуснаха по няколко добри положения.