В Новини, Обзори, Световен футбол

Манчестър Сити категорично надигра и победи с 4:1 Тотнъм на „Етихад Стейдиъм“, записвайки 16-и пореден успех в Премиър лийг.

Илкай Гюндоган (14′), Кевин де Бройне (70′) и Рахим Стърлинг (80′ и 90′) се разписаха за гражданите, а Кристиан Ериксен (93′) реализира почетното попадение за шпорите.

Селекцията на Хосеп Гуардиола можеше да победи и доста по-убедително, но Габриел Жезус уцели гредата от дузпа, а Стърлинг направи три фрапантни пропуска при добавки. Юго Лорис същo се отчете с няколко добри спасявания.

Арсенал сложи край на серията си от три поредни мача без победа във Висшата лига, след като победи Нюкасъл с 1:0 у дома в мач от 18-ия кръг на шампионата. На „Емиратс“ артилеристите стигнаха до успеха, благодарение на гол на Месут Йозил в 23-та минута и по този начин се върнаха в топ 4 на класирането.

Шампионът Челси също стигна до минимален домакински успех, побеждавайки Саутхямптън с 1:0 на „Стамфорд Бридж“, единственото попадение реализира бранителят Маркос Алонсо от пряк свободен удар в добавеното време на първото полувреме.

Ливърпул пък не даде никакъв шанс на Борнемут, разгромявайки го с 4:0. Отборът на Юрген Клоп водеше с 3:0 до почивката след попадения на Коутиньо, Ловрен и Салах. Египтянинът отбеляза 20-ия си гол от началото на сезона. През второто полувреме Фирмино оформи крайния резултата след удар с глава.