В Български футбол, Новини, Обзори

Лудогорец удари с 2:0 Левски и отвори сериозна преднина пред преследвачите си.

„Орлите“ започнаха по-активно мача и се настаниха в половината на гостите, но в крайна сметка откриха след чудесна контраатака. Това се случи в 11-ата минута, когато Вандерсон измъкна една топка и подаде към Марселиньо, който я прати перфектно към Мисиджан. Холандецът стреля фалцово през шпагата на Яблонски и опъна мрежата за 1:0. В 31-ата минута главният съдия отмени гол на Пластун заради засада.

В 59-ата минута Вандерсон все пак удвои преднината на шампионите след чудесно подаване на Лукоки.

ЦСКА пък много трудно победи Славия с 1:0. Единственото попадение в двубоя беше реализирано от Тиаго Родригес в 24-та минута. Фернандо Каранга нахлу в наказателното поле на Славия отдясно и стреля, вратарят на гостите спаси удара му, след което топката попадна в краката на Тиаго и той не сгреши от границата на вратарското поле. Това е седми гол за португалеца в първенството от началото на сезона.

Берое победи Верея с 0:1 в старозагорското дерби на Първа професионална лига. Камбуров изведе Берое напред в резултата с гол в 61-ата минута, който се оказа достатъчен за трите точки.

Ботев (Пд) постигна обрат срещу Пирин и записа ценна победа като гост с 2:1.