В Български футбол, Новини

Отборът на Левски постигна категорична победа с 4:0 при гостуването си на Дунав в мач от 18-ия междинен кръг на Първа лига.

Наставникът на сините Делио Роси предприе известни промени в състава. Като титуляри започнаха Жуниор Мапуку и Нелуц Рошу. Те заеха местата на Серджиу Буш и наказания Жорди Гомес.

Резултатът откри Васил Панайотов в 33-ата минута, а шест минути по-късно отново той удвои. В 46-ата минута Жуниор Мапуку прониза мрежата на домакините за трети път, а на 4:0 покачи резервата Серджиу Буш (78).

Пирин (Благоевград) пък записа втора поредна победа, записвайки успех с 3:2 над Етър (Велико Търново). В 35-та минута Ерик Почански от „орлетата“ реализира за 0:1. Така завърши и първата част.

След почивката обаче домакините видимо заиграха по-добре и в 51-та минута Румен Сандев успя да изравни, а само 60 секунди по-късно Станислав Костов покачи за 2:1, след като напредна в накаказателното поле и стреля точно с десния крак в горния ъгъл на Иванов.

В 63-та минута обаче Иван Стоянов беше съборен в наказателното поле на Пирин и главният съдия отсъди дузпа. Бившият национал на България реализира хладнокръвно и възстанови равенството. То обаче не остана за дълго на таблото, след като отново Станислав Костов се превърна в герой за Пирин, вкарвайки за 3:2 и оформяйки крайния резултат.