В Новини, Тенис

Първата ракета на България Григор Димитров записа нова изключително драматична и трудна победа. Родната гордост се справи с испанеца Роберто Баутиста Агут със 7:6, 4:6, 6:2 и се класира за 1/2 финалите на турнира в Пекин.

Срещата стартира доста равностойно, като и двамата тенисисти спечелиха първите си два сервис гейма. Първият пробив в срещата бе осъществен от Гришо в петия гейм. Агут обаче показа завидна психика и върна пробива бързо.

В седмия гейм Григор пропусна чудесен шанс за нов пробив. Баутиста Агут губеше с 15:40 и продължаваше да сервира колебливо, но взе 4 поредни точки и поведе в резултата. Димитров обаче стигна до тайбрек, който подобно на целия сет бе много оспорван, но за щастие Григор успя да затвори сета след 7:5 точки.

В първите геймове на втория сет изненади нямаше. Двамата тенисисти взимаха подаванията си до 3:3. Гришо обаче пръв допусна грешка и Агут излезе напред в резултата, записвайки пробив. Това беше достатъчно, за да затвори сета при 6:4 и да изравни резултата.

Третата част бе далеч по-спокойна за българина, който заигра със самочувствие и дори реализира пробив на нула. Агут успя да върне един гейм, но с нов пробив за 6:2 Димитров си осигури място сред четиримата най-добри.

Вероятен съперник на Гришо ще е Рафаел Надал, който в момента играе срещу Джон Иснър.

Вижте в Winbet какви са шансовете на Гришо за триумф в Пекин.

Снимка: Getty Images