В Новини, Обзори

Воденият от Станимир Стоилов Астана постигна нова страхотна победа в Европа. Казахстанският шампион размаза Макаби (Тел Авив) с 4:0 в мач от група „А“ на Лига Европа. По 2 гола за успеха забиха Твумаси и Кабананга.

Астана е на трета позиция в групата с актив от 4 точки, първи и втори са Виляреал и Славия Прага с точка повече.

Евертън записа поредна загуба в Лига Европа, след като падна с 1:2 от Лион. Фекир откри резултата за Лион с гол от дузпа в 6-ата минута, а Уилямс изравни за Евертън в 69-ата, но Траоре донесе успеха за гостите в 75-ата минута. В другата среща от групата Аталанта се наложи с 3:1 над Аполон.

Реал Сосиедад разби Вардар като гост в Скопие с 6:0 в мач от група „L“ на Лига Европа. Четири гола за успеха вкара бразилецът Вилиан Жозе, а по един добавиха Оясабала и Де ла Бела. В другия мач от групата Зенит победи с 3:1 Розенборг. Емилиано Ригони се отчете с хеттрик за руския гранд.

Лацио удари Ница в голямото дерби на група „K“. Ница поведе рано в срещата след гол на Балотели, но римляните бързо се върнаха в мача, още в следващата минута Кайседо изравни, а с два гола на сърбина Милинкович-Савич Лацио си тръгна с трите точки. В другата среща от групата Зулте Варегем и Витес завършиха при 1:1 и взеха първа точка в групата.

Арсенал пък постигна минимална победа като гост на Цървена Звезда след гениален гол на Жиру в края на двубоя.